Kody wskakują do Biblioteki!

13/03/2023

Wiemy, że nie mogliście się już doczekać, tak jak i my! I już są! Darmowe kody do ebooków i audiobooków!

Dzięki głosom które oddaliście  w Budżecie Obywatelskim na nasz projekt ponadosiedlowy możemy po raz kolejny uruchomić bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.

W tym roku padł rekordowy wynik! Na projekt ponadosiedlowy zagłosowało 8 687 Łodzian, co dało 360 000 zł przeznaczonych na bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.

Od dziś wszyscy posiadacze Fiszki mogą odbierać bezpłatne kody do Legimi i Empik Go, we wszystkich filiach BMwŁ! Wybierać można spośród 180 000 tytułów w Legimi i ponad 100 000 tytułów w Empik Go!

 

Zasady korzystania z dostępu do kodów

Każdy czytelnik może otrzymać jeden kod w miesiącu, Legimi lub Empik GO, który będzie ważny przez 30 dni od daty aktywowania. Kolejny kod nie może być wydany wcześniej niż dzień przed upływem 30 dni od wydania poprzedniego kodu.

Pierwszy kod Legimi lub Empik Go w danym roku będzie do odebrania osobiście w bibliotece – będzie to okazją do weryfikacji i aktualizacji podanych danych. Wyjątkiem będą osoby, które już w tym roku pojawiły się w bibliotece i nastąpiła aktualizacja ich danych,

W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach (telefon, tablet, czytnik Pocketbook i inkBOOK) i dodatkowo w aplikacji Empik Go na jednym czytniku Kindle.

Kod nie może być wydany osobie, która ma zaległości wobec Biblioteki Miejskiej w Łodzi oraz nie posiada aktywnego konta i karty bibliotecznej.

 

Jak korzystać z Legimi

Należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub z Apple Store (iOS) albo z Microsoft Store (Windows Phone). Wejść na stronę www.legimi.pl/bmwl. Wpisać kod otrzymany od BMwŁ i zalogować się w aplikacji.

Jak korzystać z Empik Go

Należy zalogować się lub zarejestrować na stronie https://www.empik.com/ zgodnie z regulaminem Empik. Wpisać kod otrzymany w bibliotece, pobrać aplikację Empik Go na system iOS lub Android i zalogować się w aplikacji. Nieaktywowany kod w ciągu 5 dni od pobrania z biblioteki może zostać przekazany kolejnemu czytelnikowi.

Powrót