Otwarcie Przystani

11/10/2019

Kolejny etap modernizacji Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Przystań – bo tak będzie się nazywać się filia nr 65 po modernizacji, znajduje się przy ul. Przybyszewskiego 46/48. Nowy wystrój nawiązuje do motywów marynistycznych i został zaprojektowany przez studio Bardzo Architekci. Na księgozbiór Przystani składa się 11 tysięcy książek, w tym tysiąc nowości wydawniczych. Dla najmłodszych została przygotowana sala zabaw z podestem pełnym książek i przytulnym namiotem do czytania a także konsolą do gier, dla dorosłych użytkowników stanowiska komputerowe do pracy oraz przytulne kąciki i siedziska. Godziny otwarcia filii się wydłużą, ponieważ przez 4 dni w tygodniu będzie funkcjonować przez 10 godzin – od 9 do 19.

Modernizacja została zrealizowana ze środków własnych Biblioteki Miejskiej w Łodzi przy znaczącym współudziale finansowym Rady Osiedla Górniak.

Biblioteka zacznie funkcjonować w piątek 11 października.