Spieszymy się do WOLNOŚCI!

17/11/2021

Halo, halo! Mamy dobre wieści! Dzieli nas już tylko kilka dni od upragnionej przez nas i przez Was WOLNOŚCI!

Zanotujcie sobie datę 25 listopada jako dzień, w którym rozpoczniemy długi weekend celebrujący otwarcie BIBLIOTEKI WOLNOŚĆ! W tym dniu otworzymy naszą nową filię bardzo formalnie i elegancko – będzie prasa i media, ale już 26 zaczynamy prowolnościowe krytyczno-literackie wydarzenia.

Piątek rozpoczniemy spacerem po placu Wolności w towarzystwie znanych łódzkich przewodników. Kto się nie załapie na turę w samo południe, tego zapraszamy na wędrówkę po centralnym miejscu Łodzi od 16:30, kiedy neon „Biblioteki Wolność” zabłyśnie w jesiennym mroku. Opowieści znawców i pasjonatów Łodzi przybliżą Wam historię tego miejsca oraz dziejących się tutaj w przeszłości doniosłych wydarzeń o charakterze społecznym, politycznym, czy artystycznym.

Późne piątkowe popołudnie (start o 18:00) rezerwujcie na mocną rozmowę Leszka Jażdżewskiego z prof. Stanisławem Obirkiem i Arturem Nowakiem – autorami książki „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”, którzy wyjaśnią dlaczego polski kościół boi się wolności.

W piątek i w sobotę działać będzie "Profesjonalne doradztwo literackie", w ramach którego znani i lubiani łodzianie wcielą się w rolę bibliotekarzy i będą polecać ważne książki z naszego księgozbioru.
W sobotę o godz. 18:00 dr Tamara Skalska podyskutuje o wolności w perspektywie nadchodzącej katastrofy z Maciejem Jakubowiakiem, autorem książki "Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata".

O poczucie  nieskrępowanej wolności Waszych dzieci też zadbamy! W weekend otwarcia WOLNOŚCI czekają na nie zabawy, gry i warsztaty.

Nie może Was zabraknąć!

 

-----------

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

Logotypy - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Portal Gov.pl

Powrót