Wolontariat

Wolontariuszem w BMwŁ może zostać każdy, kto ukończył 13 rok życia. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedłożenia zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Osoby, które mają ochotę współpracować z nami na zasadzie wolontariatu prosimy o kontakt z Marią Rajpold: mailowy (maria.rajpold@biblioteka.lodz.pl) lub telefoniczny (42 231 59 51). Uwaga! Wolontariat lokalny zostaje zawieszony do odwołania z uwagi na obostrzenia związane z pandemią.

 

Biblioteka Miejska w Łodzi jest również organizacją goszczącą wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach projektów wolontariatu finansowanych z programu Erasmus+

Uczestniczymy w programie od 2007 roku. Do tej pory w naszej bibliotece pracowało z nami 35 wolontariuszy z następujących krajów: Francja, Turcja, Hiszpania, Włochy, Słowenia, Gruzja, Serbia, Rumunia, Austria, Niemcy, Rosja, Macedonia, Belgia, Holandia.

Wolontariuszki, z którymi współpracowaliśmy do czerwca tego roku, brały udział w projekcie Create your lifebook koordynowanym przez przez Fundację Instytut Działań Twórczych finansowanym z programu Erasmus+, były również uczestniczkami inicjatywy Europejski Korpus Solidarności.

Wolontariusze przygotowują spotkania oraz wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tych inicjatyw edukują, popularyzują czytelnictwo, prowadzą konwersacje i współpracują z lokalną społecznością, równocześnie zdobywając wiedzę i doświadczenie, z których skorzystają po powrocie do swoich krajów.

We wrześniu 2019 r. współpracę z BMwŁ rozpoczęli kolejni wolontariusze. Gdzie ich spotkacie? Zobaczcie poszczególne filie, w których najczęściej pracują:

Biblioteka Otwarta - Zorka z Serbii, Otto z Łotwy

Biblioteka Rozgrywka - Alice z Włoch, Bartu z Turcji

Biblioteka z Kotem - Enikő z Węgier, Giovanni  z Włoch

Filia 63, Tuwima 75 - Ufuk

filia 71, Cieszkowskiego 11a - Jolanda z Niemiec, Jelena z Serbii.

 

 

 Regulamin wolontariatu BMwŁ

EU flag Erasmus+ vect POS v2

logoeks