Bezsenność w czasie karnawału Janusza Głowackiego

Filia Nr 47

Biblioteka CZTERECH KULTUR ul. Brzeźna 10

Kategoria: spotkania

Zapraszamy na spotkanie poświęcone najnowszej i ostatniej książce Janusza Głowackiego „Bezsenność w czasie karnawału" z udziałem Oleny Leonenko, choreografki, kompozytorki, pieśniarki i aktorki, żony zmarłego pisarza.

„Bezsenność w czasie karnawału” to nawiązująca formą do słynnego „Z głowy" narracja o współczesnej Polsce, pełna – tak charakterystycznych dla Głowackiego – reminiscencji z życia i kariery pisarza w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Miejscami dowcipna, ironiczno--sarkastyczna w tonie, gdzie indziej uderzająca w nutę tragizmu, bardzo osobista i poruszająca książka. Składają się na nią ostatnie prozatorskie zapiski autora, nad którymi pracował równolegle z pisaniem scenariusza do głośnego filmu „Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

Rozmowę z Oleną Leonenko poprowadzi Anna Minkina,literaturoznawczyni i animatorka kultury.
Współtworzy inicjatywę PreTekst organizującą spotkania autorskie z pisarzami.