Petarda z Łodzi – spotkanie autorskie

Filia Nr 26

Biblioteka KOSTKA ul. Kostki Napierskiego 4

Kategoria: spotkania

"Petarda z Łodzi", jak określił ją Mariusz Czubaj. Polska autorka powieści kryminalno-obyczajowych. Zadebiutowała w 2017 roku powieścią "Czarodziejka", która otwiera cykl łódzkich kryminałów - "Ogrodnik" 2018 i "Bigamista" 2020, z duetem śledczych Karski i Mielczarek oraz niepokorną Julią Bronicką.

Kryminalne intrygi, zabójstwa i związane z nimi mroczne tajemnice z przeszłości, porachunki i nieczyste układy biznesowe, z którymi mierzą się policjanci miejskiej komendy rozgrywają się w rodzinnym mieście autorki. Poza zręcznie nakreśloną fabułą kryminalną, w powieściach autorstwa Agnieszki Płoszaj mocnym akcentem rysują się problemy społeczne i wątki historyczne.

W 2019 roku została uznana za jedną z piętnastu najlepszych polskich autorek kryminałów.
Wiosną tego roku wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pt. "Pałac pod ptasimi głowami".
Spotkanie z autorką odbędzie się przy filii na ul. Kostki Napierskiego 4, na świeżym powietrzu, jeśli jednak pogoda nie dopisze, spotkamy się w bibliotece, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.