Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Filia Nr 14

Biblioteka ROZGRYWKA ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Kategoria: spotkania

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem. W czasie spotkania spróbujemy odpowiedzieć m.in. na pytanie, jaki jest współczesny literacki bohater romantyczny?

Jakub Żulczyk ur. 1983 r. w Nidzicy, mieszka w Warszawie. Studia dziennikarskie i amerykanistyczne skończył w Krakowie,na UJ. W 2006 zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, jest autorem tekstów dla magazynów „Exclusiv”, „Playboy”, wcześniej - „Machina”, a od jesieni 2008 do końca istnienia Dziennika był stałym felietonistą sobotniego wydania Dziennika-Kultura.
W 2008 r. ukazała się jego druga powieść, „Radio Armageddon“, która zdobyło nominację do Paszportów „Polityki” 2008 roku. Ponowną nominację do „Paszportów Polityki” przyniosła autorowi powieść sensacyjna pt. „Ślepnąc od świateł” (wyd. Świat Książki, 2014 rok), na podstawie której powstał (wg scenariusza autorskiego) serial telewizyjny.
Wydana w styczniu 2021 „Informacja zwrotna” zdobyła tytuł „książki roku 2021” serwisu kulturalnego www.granice.pl oraz zdobyła nominację do Bestsellerów Empiku 2021.
Od 2020 roku, razem z Juliuszem Strachotą, Jakub Żulczyk prowadzi podcast pt. „Co ćpać po odwyku” wyprodukowany przez Storytel Polska, dostępny także na Spotify.

...................................................................................................
Projekt "Od Świtezianki do Szeptuchy" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.