Otworzyliśmy Mediatekę MEMO!

23/11/2022

Otworzyliśmy Mediatekę MEMO!

22 listopada otworzyliśmy największa w Polsce Bibliotekę Medialna MEMO! Z wielką pompą i wieloma atrakcjami uczciliśmy to ważne wydarzenie. Było magicznie!

Dziękujemy Wszystkim tak licznie przybyłym gościom za udział w uroczystości otwarcia!

Wielkie otwarcie już za nami, a poniżej rozkład równie ciekawych wydarzeń na najbliższe dni:

Harmonogram wydarzeń 24-26 listopada:

24 listopada

17.00 - literatura w internecie, spotkanie z twórczyniami kanałów książkowych: Słowotoki, Tuczytam, Bestselerki

25 listopada

17.00 - spotkanie z Grupą Filmową Darwin

17.00 - spotkanie autorskie z Jackiem Ambrożewskim

19.00 - MICROMUSIC, koncert

26 listopada

17.00 - panel  literacki z Anną Kańtoch i Ireną Małysą

20.00 - IKARVS i Joanna Dyba, koncert z wizualiami

Zapraszamy do MEMO!

Mediateka MEMO, to zupełnie nowa jakość na łódzkiej mapie instytucji kultury. To miejsce, które łączy tradycyjne zbiory biblioteczne z dostępem do nowoczesnych technologii. To przestrzeń, w której każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie.

Dla twórców internetowych przygotowaliśmy profesjonalnie wyposażone studia nagrań dźwięku i montażu.

Fani gier mają do dyspozycji przestrzeń gamingową z najnowszymi konsolami, systemem VR oraz symulatorami: lotu i wyścigowym.

Wielbiciele budowania z klocków LEGO mogą uwolnić wyobraźnię działając kreatywnie w dedykowanej do tego przestrzeni.

Miłośników komiksu i mangi ucieszy ponad 4 000 publikacji dostępnych w zbiorach Mediateki.

Dla melomanów i fascynatów winyli atrakcją będzie kolekcjonerski gramofon OSCAR, setki płyt oraz szeroki wybór instrumentów muzycznych, a na scenie MEMO odbywać się będą kameralne koncerty i spektakle.

Kinomaniacy mogą dołączyć do klubu filmowego o charakterze dyskusyjnym, a także uczestniczyć w różnych okołofilmowych wydarzeniach.

Bogata oferta warsztatowa obejmie m.in.: animację poklatkową, grafikę komputerową, film i fotografię, programowanie i robotykę, zajęcia wokalno-lektorskie, muzyczno-rytmiczne, naukę gry na instrumentach, zajęcia teatralne. Nie zabraknie także spotkań z autorami, ludźmi kina i muzyki oraz twórcami internetowymi.

Mediateka powstała dzięki wsparciu finansowanemu z Funduszy Europejskich.