Otwieramy nową osiedlową bibliotekę

21/12/2021

Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce kolejną osiedlową filię –  Bibliotekę Tatarak.

Będzie to miejsce z bogatym księgozbiorem, na który składa się około 9 000 książek oraz audiobooków. Znajdą się tam także książki z dużym drukiem dla osób słabowidzących. Tatarak będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-19:00.

Nowa filia znajduje się w wolnostojącym, parterowym budynku, zlokalizowanym przy ulicy Turoszowskiej 9a. Zajmuje ona powierzchnię niemal 200 m2. Kolorystyka tego miejsca, z mocnym akcentem zieleni oraz dużym wizerunkiem żaby, nawiązuje do nazwy samej biblioteki. Dodatkową atrakcją filii jest zielony skwerek, znajdujący się na tyłach budynku, który pozwoli na organizację różnego rodzaju zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

W największej sali, oprócz półek z książkami, znajdują się stoliczki i krzesła oraz wygodne miękkie fotele tuż przy dużych przestronnych oknach, zachęcające do odpoczynku. W bibliotece wyznaczone zostały osobne przestrzenie do aktywności dla dzieci oraz młodzieży. Pokój dziecięcy, z meblami dostosowanymi do wzrostu i upodobań ich użytkowników, dodatkowo wyposażony jest w miękkie puffy i sprzęty wspierające małą motorykę. Duży stół w pokoju młodzieżowym zapewni młodym czytelnikom możliwość odrabiania lekcji i przygotowywania projektów szkolnych w zacisznym miejscu.

Będzie to miejsce rodzinne, w którym można rozwijać swoje zainteresowania, wziąć udział w warsztatach i różnego typu zajęciach, spotkać się ze znajomymi czy sąsiadami lub po prostu odpocząć z książką.  Jednym z celów Tataraka jest wspieranie inicjatyw lokalnych i sąsiedzkich oraz szkolnych projektów. 

Wartość remontu i wyposażenia biblioteki, opiewające na kwotę niemal 150 000 zł, zostały sfinansowane ze środków własnych Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Zapraszamy do odwiedzin i odpoczynku z książką w Tataraku!

Powrót