“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.”

13/01/2023

Przypominamy, że w Bibliotece Miejskiej działa projekt “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” To innowacyjny, integrujący program edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.

Do Bibliotek OTWARTEJ i Czterech Kultur dołączyła Biblioteka KOSTKA. Tam możecie wziąć udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych z obszarów takich jak np. nauka języka polskiego i ukraińskiego, kompetencje przyszłości STEAM, majsterkowanie, podstawy programowania, zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne, a także kluby wiedzy.

Zajęcia prowadzone są w formule TeamUp, pozwalającej odbudować poczucie spokoju
i bezpieczeństwa oraz nawiązywać w intuicyjny, naturalny sposób relacje z innymi uczestnikami.

Jeżeli spędzacie ferie w mieście, zapoznajcie się z programem zajęć na najbliższe tygodnie. Zaplanowane są również aktywności dla osób dorosłych.

Нагадуємо, що в міській бібліотеці діє проект «Бібліотека для всіх. Різні. Рівні. Важливі.» Інноваційна, інтегративна освітньо-соціальна програма, яка дає можливість дітям та молоді з України та Польщі навчатися, гратися та налагоджувати стосунки разом.

До бібліотек OTWARTEJ  та Czterech Kultur приєдналася бібліотека KOSTKA. Тут можна взяти участь у різноманітних освітніх заходах, таких як вивчення польської та української мов, підготовка до вибору професій майбутнього STEAM, основ програмування, музичні заняття, рухові та мистецькі заняття, а також клуби знань.

Заходи базуються на формулі TeamUp, яка допомагає відновити відчуття спокою, безпеки, впевненості.

Якщо ви проводите канікули в місті, ознайомтеся з програмою заходів на найближчі тижні. Також є заплановані заходи для дорослих.

[PL]

Biblioteka OTWARTA

Zakodowane ferie, 16-20 stycznia, godz. 12.00-14.00

Kreatywne ferie, 23-27 stycznia, godz. 12.00-14.00

Klubu Wiedzy o hafcie, 23 stycznia, godz. 17.00

Biblioteka KOSTKA

Twórcze ferie w KOSTCE, 16, 18, 23 i 25 stycznia, godz. 14.00

Rozgrywki planszówkowe w KOSTCE, 19 i 26 stycznia,  godz. 14.00

Twórcze popołudnie w KOSTCE, 19 stycznia, godz. 17.00

Klub Mam, 20 stycznia, godz. 17.00

Biblioteka CZTERECH KULTUR

Zima w bibliotece:

„W czarnej Hańczy” – teatrzyk kamishibai oraz zajęcia plastyczne „Podwodna kraina”, 16.01., godz. 11.30

Kodowanie na dywanie – czyli jak się bawić w programistę bez użycia komputera, 17.01., godz. 11.30

Bum- bum- bum- zróbmy szum! Zabawa bum bum rurkami, 20.01., godz. 11.30

[UKR]

Бібліотека OTWARTА

Кодовані канікули, 16-20 січня, з 12.00 до 14.00.

Творчі канікули, 23-27 січня, 12.00 - 14.00

Клуб знань про вишивку, 23 січня, 17.00

Бібліотека KOSTKA

Творчі канікули в KOSTKA, 16, 18,23 та 25 січня, 14:00.

Настільні ігри в KOSTKA, 19 та 26 січня, о 14:00.

Творчий вечір у KOSTCE, 19 січня, 17:00

Клуб мам, 20 січня, 17:00.

Бібліотека CZTERECH KULTUR

Зима в бібліотеці

«W czarnej Hańczy» - театрально-мистецькі заходи «Підводна країна», 16 січня, 11:30

Кодування на килимі - як пограти в програміста без використання комп'ютера. 17 січня, 11:30

Бум-бум-бум - галасуймо! Гра на бам-бам трубах, 20 січня, 11:30

więcej o wydarzeniach/Більше про події: https://www.biblioteka.lodz.pl/wydarzenia/

więcej o projekcie/Більше про проектhttps://www.biblioteka.lodz.pl/projekty/biblioteka-dla-wszystkich-rowni-rozni-wazni

______________________________________________________________

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвитку інформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.