Biblioteka na Mackiewicza w nowej odsłonie

11/12/2020

To już kolejna w tym roku wyremontowana i odświeżona filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Tym razem metamorfozę przeszła filia nr 17 przy Mackiewicza. Zapraszamy do odwiedzin!

Do dyspozycji czytelników jest teraz więcej przestrzeni, przy wejściu pojawił się kącik do czytania z wygodnym fotelem i lampą, przestrzeń uzupełnia zieleń kwiatów. Po prawej stronie znajduje się sala dedykowana najmłodszym, jest w niej miejsce do czytania, ale także zabawy, a na półkach oprócz książek znajdziemy  gry i zabawki.  Dla nieco starszych dzieci powstało stoisko komputerowe.

W pierwszej części czytelni stanęły stoły z krzesłami,  nowe regały z książkami oraz półki z audiobookami. Za ladą znajdziemy gadżety Biblioteki Miejskiej w Łodzi - kominy, czapki, notesy czy kubki.

W drugiej części jest projektor a także miejsce, aby wygodniej rozsiąść się z książką - kanapa z poduchami i ławka. Całość utrzymana w odcieniach szarości, bieli i czerni z drobnymi elementami kolorystycznymi.

Modernizacja biblioteki została współfinansowana z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego, projekt "Przyjazna czytelnia na Mackiewicza" zakładał zakup mebli w kwocie 16 tys. zł. pozostały koszt remontu i wyposażenia to około 40 tys., który został pokryty ze środków własnych Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

 

 

 

Powrót