Bibliotekarz kompetentny - szkolimy się!

07/09/2020

Kolejny raz zdobyliśmy środki na realizację projektu Bibliotekarz kompetentny animator życia społeczno-kulturalnego. Z kontynuacją projektu z 2019 roku ruszamy już 7 września!

Tegoroczna edycja to przede wszystkim ciekawe prelekcje, wykłady i warsztaty. Bibliotekarze będą mogli podszkolić się m.in. z zakresu aktualnych trendów w literaturze polskiej i światowej czy umiejętności promowania twórczości noblistów z dziedziny literatury. Zdobędą także umiejętności budowania ciekawej oferty dla dzieci, z uwzględnieniem tworzenia gier miejskich, zarówno w tej tradycyjnej formie jak i z wykorzystaniem aplikacji dedykowanej różnym grupom odbiorców.

Dofinansowanie w wysokości 28 tys. zł otrzymaliśmy w ramach programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu nasi bibliotekarze wezmą udział w:

• warsztacie Wystąpienia publiczne

Prowadzący: Paulina Gocała, trenerka i specjalistka w zakresie szkoleń z komunikacji, zarządzania efektywnością osobistą. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego magister Marketingu i Zarządzania, oraz Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS w Warszawie i Socjologii Stosowanej w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi na UŁ.

• warsztacie Jak stworzyć i przeprowadzić angażującą grę miejską w tradycyjnej formie?

Prowadzący: Karol Baranowski - trener z Good Books, animator, mający doświadczenie i umiejętności w zakresie projektowania i organizowania gier miejskich przez instytucje kultury;

• warsztacie Gamifikowanie wydarzeń kulturalnych i literatury pięknej na smartfonach – praktyczne sposoby przyciągnięcia do biblioteki młodych mieszkańców

Prowadzący: Adam Leszczyński - specjalista, trener, animator mający doświadczenie i umiejętności w przygotowywaniu tego rodzaju działań  i szkoleń, znający specyfikę grupy odbiorców, czyli młodych użytkowników bibliotek, dla których będą dedykowane gry z wykorzystaniem aplikacji;

• warsztacie Książkowe gry planszowe – rodzaje autorzy tematy

Prowadząca: Martyna Gontarz - trenerka, filolożka, projektantka gier miejskich.

Do wszystkich zainteresowanych bibliotekarzy skierowane będą także wykłady:

• wykład Twórczość zagranicznych noblistów w dziedzinie literatury

Prowadząca: Krystyna Pietrych - wykładowczyni, literaturoznawczyni, specjalistka literatury współczesnej - prof. dr hab. Zakładu Literatury i Tradycji Romantyzmu  UŁ;

• wykład Aktualne trendy w literaturze polskiej i światowej

• wykład Literatura fantastyczna – najnowsze trendy

Prowadząca: Natalia Lemann - wykładowczyni, literaturoznawczyni, specjalistka literatury współczesnej, znawczyni  tematu w zakresie fantastyki i jej głównych nurtów prof. dr hab. Katedra Teorii Literatury UŁ.