Chwalimy się po raz kolejny!

23/04/2024

Chwalimy się po raz kolejny!

Dostaliśmy dofinansowanie z Programy Kultura dostępna na  projekt „Włącz emocje”, który ma na celu propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec innych, ich odbierania i interpretowania świata, a także sposobu wyrażania uczuć i emocji.

Projekt osadzony jest w duchu arteterapii, a jego działania będą pobudzać kreatywność i aktywizować twórczo uczestników reprezentujących różne grupy społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami, neuronietypowych, w spektrum autyzmu, głuchych, niewidomych.

Celem “Włącz emocje” jest realne włączenie w grono odbiorców wydarzeń Biblioteki Miejskiej w Łodzi osób o specjalnych potrzebach, dzięki stworzeniu nowych aktywności, zaprojektowanych w ten sposób, aby najpełniej odpowiadały na specyficzne potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Na projekt składać będzie się szereg warsztatów i spotkań autorskich. Prowadzący spotkania artyści i animatorzy staną się przewodnikami dla odbiorców w różnym wieku po skomplikowanym świecie emocji, biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby uczestników i używając do tego celu różnych dziedzin sztuki. Wydarzenia będą skierowane do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wysokość dofinansowania 20 000 zł.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.