Cyfrowe Centra Edukacji w bibliotece

01/02/2023

W lutym w bibliotekach KOSTKA, OTWARTA i CZTERECH KULTUR, uczestniczących w  projekcie “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.”, ruszają zajęcia w ramach Cyfrowych Centrów Edukacji, w których uczniowie i uczennice z Ukrainy otrzymują wsparcie w nauce ukraińskiej i polskiej podstawy programowej.

Cyfrowe Centra Edukacji, to przestrzeń do nauki w szkole online dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, a w formie stacjonarnej, umożliwiają integrację i kontakty z rówieśnikami oraz wsparcie nauczyciela, mówiącego po ukraińsku. Biblioteki wyposażone są w potrzebny sprzęt komputerowy i materiały edukacyjne. W Bibliotece CZTERECH KULTUR odbywają się także lekcje języka polskiego.

Cyfrowe Centra Edukacji w bibliotekach ułatwiają dzieciom dostęp do edukacji, ale także umożliwiają uczniom i uczennicom rozwój kompetencji społecznych i integrację w nowym środowisku. Możliwość nauki języka polskiego zwiększa także szanse dzieci na efektywną naukę w polskich szkołach. Cyfrowe Centra Edukacji mają na celu wsparcie edukacji i integracji dzieci oraz przeciwdziałanie wykluczeniu.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Zapraszamy do trzech naszych bibliotek:

Biblioteka KOSTKA

zajęcia w soboty, w godz. 09.00 – 11.00

Biblioteka OTWARTA

zajęcia w czwartki i piątki, w godz. 14.00 – 18.00

Biblioteka CZTERECH KULTUR

zajęcia w poniedziałki, wtorki i środy, w godz. 14.00 – 17.00

_______________________________________________

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвитку інформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.