Czytasz – widzisz przyszłość

08/06/2021

"Czytasz – widzisz przyszłość" to kolejny projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Otrzymała na jego realizację dofinansowanie w wysokości 12 tysięcy zł. W programie m.in. spotkanie z Wojciechem Orlińskim, gra miejska i warsztaty.

Pretekstem do dyskusji na temat literatury będzie 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Powieści jego autorstwa uznawane są za wizjonerskie. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim przybliży sylwetkę Lema jako pisarza, który w swojej twórczości zawarł proroczy obraz świata, w którym obecnie żyjemy.

– W ramach projektu "Czytasz – widzisz przyszłość" zapraszamy do Biblioteki Rozgrywka na spotkanie z Wojciechem Orlińskim, dziennikarzem, pisarzem i autorem biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi". Spotkanie już w najbliższy piątek o godz. 17:30 – zachęca Katarzyna Gołębiowska z Biblioteki Rozgrywka.

Tego dnia ogłoszony zostanie także konkurs "CyberJutro", polegający na stworzeniu swojej wizji przyszłości w oparciu o twórczość Lema. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe w postaci bezprzewodowych głośników. Prace konkursowe można zgłaszać do 17 września, rozstrzygniecie konkursu nastąpi 30 września br.

Kolejne wydarzenie to warsztat naukowy inspirowany fabułą książki i filmu „Stranger Things”. Spotkanie rozpocznie się 18 czerwca o godz. 15:00 pokazem z ciekłym azotem. Szczegóły dostępne na stronie internetowej biblioteka.lodz.pl.

W planach także gra terenowa na podstawie sagi o Wiedźminie, warsztaty naukowe i psychologiczne.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu będą bezpłatne i ogólnodostępne. Głównym miejscem realizacji jest Biblioteka Rozgrywka przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Powrót