Mała Książka - Wielki Książki

21/11/2022

Mała Książka - Wielki Człowiek 2022

Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do udziału w kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek". W tym roku Instytut Książki przekazał 700 Wyprawek Czytelniczych dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie specjalnie przygotowany pakiet, a w nim:

• książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”autorstwa Wojciecha Widłaka, do której ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska. Książka jest również dostępna w wersji ukraińskiej;
  • broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”– praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki, wzbogacony o czytelnicze porady i inspiracje;
  • Kartę Małego Czytelnika– specjalnie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek.

Szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdują się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.