Mikrogranty- spotkania w Bibliotece

10/05/2022
Spotkania informacyjne w Bibliotece.
MIEJSKI PROGRAM MIKROGRANTÓW 2022 ŁÓDŹ to program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany z budżetu Miasta Łodzi oraz przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
1. Celem głównym MIEJSKIEGO PROGRAMU MIKROGRANTÓW 2022 ŁÓDŹ jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne poprzez zwiększenie liczby podejmowanych inicjatyw przez mieszkanki i mieszkańców Łodzi oraz lokalne organizacje pozarządowe, które wzmacniają:
a. sąsiedzką współpracę,
b. integrację społeczną, w tym integrację z nowymi mieszkańcami Łodzi (zwłaszcza osobami doświadczonymi przez wojnę w Ukrainie)
c. służą poprawie estetyki przestrzeni zwiększając jej przyjazność i dostępność.
2. Typy projektów powinny obejmować działania realizowane na terenie Łodzi i dotyczyć w szczególności:
a. małej infrastruktury,
b. inicjatyw i działań kulturalnych,
c. inicjatyw i działań edukacyjnych,
d. inicjatyw i działań wpływających na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
e. inicjatyw zwiększających integrację z nowymi mieszkańcami Łodzi (zwłaszcza z osobami doświadczonymi przez wojnę w Ukrainie) o charakterze włączającym Ich do wspólnego działania, służącym wzajemnemu poznawaniu się i rozumieniu.
f. inicjatyw i działań na rzecz nowych mieszkańców Łodzi (zwłaszcza osób doświadczonych przez wojnę w Ukrainie)
3. Projekty będzie można realizować w okresie: 01.07.2022 do 30.11.2022 r.
4. Nabór wniosków na realizację projektów prowadzony będzie od dnia ogłoszenia konkursu do dnia 20.05.2022 r. (piątek) do godz. 16.00.