Otwarta miga dla niesłyszących

15/11/2021

W jednej z naszych filii, Bibliotece Otwartej, realizowana jest już druga edycja projektu pn. OTWARTA MIGA.

Ma on na celu przystosować filię, w tym jej inicjatywy, m.in. spotkania, warsztaty, spacery do potrzeb OSÓB NIESŁYSZĄCYCH. W ramach projektu zainstalowano w Otwartej Wideotłumacza - aplikację Polskiego Związku Głuchych, dostępną w bibliotece w dni powszednie, a osoby pracujące w tej filii biorą udział w kursie Polskiego Języka Migowego (PJM).
Poza tym różnym wydarzeniom towarzyszy tłumacz PJM, pan Sebastian Jasitczak. W wydarzeniach Biblioteki Otwartej biorą teraz udział zarówno osoby słyszące, jak i niesłyszące!
Tak będzie pewnie też w najbliższą niedzielę. Spotykamy się w wygodnych butach o 13.30 przed Otwartą i wyruszamy szlakiem wielokulturowej Łodzi.