Otworzyliśmy Bibliotekę Bliska!

23/10/2022

Filia przy ul. Ketlinga 21 przeszła prawdziwą metamorfozę i po kilkutygodniowym remoncie jest już otwarta dla mieszkańców jako Biblioteka Bliska.

W Bliskiej chcemy być… oczywiście blisko naszych czytelników. Dlatego oprócz nowoczesnych wnętrz tak przygotowaliśmy ofertę, żeby integrować lokalną społeczność osiedla Janów (i nie tylko). Chcemy łączyć osoby o wspólnych pasjach, pomagać zawierać nowe znajomości i zacieśniać sąsiedzkie kontakty.

Co się zmieniło?

Wyremontowane przestrzenie zyskały na funkcjonalności i przytulności. W strefie wypoczynku z fotelami będziecie mogli poczytać, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy po prostu porozmawiać z innymi czytelnikami. Jak podkreśla dyrektor BMwŁ Halina Bernat: „Stworzyliśmy miejsce, w którym mieszkańcy, ale też opiekunowie dzieci mogą odpocząć, zrelaksować się, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości i budować międzypokoleniowe więzi”.

Dla miłośników planszówek

Jedną z głównych atrakcji po modernizacji jest bogata kolekcja gier planszowych. Będziecie je mogli wypożyczyć do domu, żeby pograć z przyjaciółmi czy rodziną, ale też skorzystać na miejscu w dedykowanej strefie gier.

Książki papierowe, audiobooki i e-booki

Do księgozbioru Bliskiej trafiły i trafiać będą zarówno najgorętsze nowości wydawnicze, jak i znane i lubiane przez czytelników tytuły, dobrane z myślą o różnych grupach wiekowych i zainteresowaniach. Nie zapominamy również o coraz liczniejszych amatorach audiobooków i e-booków. W tym dziale na pewno znajdziecie wiele nowości oraz produkcji z górnej półki.

Dla maluszków

Najmłodszych i ich rodziców zapraszamy ponownie do Sali Pełzaki! To jedyna taka przestrzeń w całej sieci Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Maluchy mogą tu łączyć zabawę z aktywnościami stymulującymi rozwój, a rodzice oswajać dzieci z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. Tak, jak to było przed remontem, w sali znajdziecie m.in. w zabawki edukacyjne – maty sensoryczne, tablice manipulacyjne i książki dotykowe.

Integracja i edukacja

Obok gier, książek i strefy relaksu nasz zespół przygotował atrakcyjny program zajęć, warsztatów, klubów i spotkań, przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach – od najmłodszych, po seniorów. Śledźcie nasze media społecznościowe, żeby być na bieżąco: Facebook, Instagram.

Mamy nadzieję, że Biblioteka Bliska spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców i dzięki nim stanie się kulturalnym i tętniącym życiem sercem Janowa.

Do zobaczenia w Bliskiej!

----------------------------------

Biblioteka BLISKA