Projekt „Drzewa, tlen, planeta, życie”

01/02/2022

"Drzewa, tlen, planeta, życie" to projekt realizowany w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi" zorganizowany przez trzy filie Biblioteki Miejskiej, zlokalizowane na Radogoszczu, przy wsparciu Fundacji ORLEN.

Traktuje o korzyściach przyrodniczych, wartościach społecznych i walorach estetycznych drzew na terenach miejskich.

W ramach przedsięwzięcia planujemy spotkanie z autorem książki dla dzieci, warsztaty edukacyjne, plastyczne, konkurs fotograficzny, a także aktywne ekologiczne spacery międzypokoleniowe, z przewodnikiem po parkach miejskich
i Lesie Łagiewnickim.
 Podsumowaniem działań będzie gra terenowa.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy ekologicznej i aktywizacja mieszkańców łódzkich osiedli na rzecz lokalnych terenów zielonych, uświadomienie mieszkańcom roli drzew i płynących z ich obecności korzyści na terenach wielkomiejskich.

„Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi".