Senioralia 2023

13/05/2023

W sobotę, 13 maja uroczystą Inauguracją w Manufakturze rozpoczynają się IX Łódzkie Senioralia. Biblioteka Miejska w jak co roku będzie na tej imprezie. Zaplanowaliśmy także szereg wydarzeń skierowanych specjalnie dla seniorów.

Zapraszamy na stoisko nr 1, w sobotę, w godzinach 10.00-19.00, na Rynku Manufaktury.

Natomiast w dniach 13-26 maja zapraszamy do naszych bibliotek na wydarzenia zaplanowane na Senioralia:

Biblioteka Tatarak, ul. Turoszowska 9a, godz.17.00

W ramach programu „Seniora sposób na życie" – wernisaż wystawy fotograficznej oraz promocja tomiku poetyckiego Wandy Józefowicz- seniorki, członkini grup twórczych KAMENA i LIMERYK w Łodzi.

Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10, godz. 16.30

Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Podczas spotkania uczestnicy samodzielnie stworzą odżywczy krem do twarzy oraz peeling złuszczający do ciała, które będą mogli zabrać do domu.

Filia 37, ul. Sienkiewicza 67, godz. 11.30

„Mudry – gesty, które leczą”

Spotkanie warsztatowe z bioenergoterapeutą Jarosławem Warchockim i Marzeną Andrzejewską-Warchocką z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, którzy wyjaśnią jak należy ćwiczyć jogę palców, by polepszyć samopoczucie i poprawić stan zdrowia.

Filia 58, godz. 17.00

Wykład Michała Perzyny n.t.: „Łódzka kolej w polskim filmie" dla Koła Seniora „Mole Książkowe i Bawełniane". Wykład uzupełniony będzie prezentacją multimedialną.

Filia 37, ul. Sienkiewicza 67, godz. 11.30

„Każdy z Elą śpiewać może”. Koncert muzyki ludowej, harcerskiej i biesiadnej w wykonaniu Elżbiety Ciępki.

Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10, godz. 17.00

Jeśli interesujesz się rękodziełem i chciałbyś nauczyć się tworzyć małe cuda metodą decupage – to zapraszamy Cię na warsztaty tworzenia lampionów ze słoiczków.

Biblioteka Inspiracja, ul. Natalii 4 , godz. 15.00

KONCERT ZESPOŁU "RETRO" pod przewodnictwem Zdzisława Fiuczka w repertuarze przeboje sprzed lat.

Filia 58, godz. 12.00

Wycieczka na Cmentarz Żydowski w Łodzi przy ulicy Brackiej. W wycieczce wezmą udział członkowie Koła Seniora „Mole Książkowe i Bawełniane". Wycieczkę poprowadzi Michał Perzyna.

Filia 37, ul. Sienkiewicza 67, godz.11.30

‘’Surrealizm i moda- Elsa Schiaparelli i Salvador Dali’. Prelekcja przygotowana przez Fundację Szycie Życia wzbogacona warsztatami z nietypowych dodatków do strojów.

Prelekcja, która przeniesie słuchaczy w świat mody, żurnali i trendów, za którymi podążały nasze babcie i prababcie w latach 20. i 30. XX wieku.

Filia 27, ul. Popiełuszki 17, godz.10.30

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Kolorowe sznurki - makramowe breloczki". Podczas warsztatów uczestnicy nabędą praktyczne umiejętności posługiwania się starą techniką wiązania sznurków, czyli makramą oraz stworzą personalizowane, nietuzinkowe breloczki.

Filia 58, godz.17.00

„Łamigłówki dla Seniora" – spotkanie, podczas którego seniorzy będą ćwiczyć umysł, sprawne i logiczne myślenie. W spotkaniu wezmą udział członkowie Koła Seniora „Mole Książkowe i Bawełniane".

Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10, godz. 17.00

Trening umysłu na emeryturze.

Zapraszamy na warsztat podczas którego zaprezentujemy  specjalnie ułożone ćwiczenia, które aktywizują mózg. Trening umysłu to zajęcia, gdzie ćwiczymy koncentrację i pamięć poprzez różne formy zabaw słownych, gier pamięciowych, Wszystko po to by, w przyjaznej i wesołej atmosferze nauczyć się prostych zadań, które pozwolą jak najdłużej utrzymać umysł w dobrej kondycji.

Filia 22, ul. Tomaszewicza 2, godz.17.00