TOUR PO BIBLIOTEKACH #1

03/03/2023

Ruszyliśmy z nowym cyklem TOUR PO BIBLIOTEKACH. Chcemy pokazać Wam wszystkie nasze filie! Będziecie mogli zobaczyć, których miejsc jeszcze nie odkryliście...Poznacie naszych bibliotekarzy, zaznajomicie się ze specyfiką i atrakcjami naszych filii.

Cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek. A będzie ich wiele, bo aż 58!

Jako pierwszą odwiedziliśmy Bibliotekę Dygresję. Ta przytulna, jasna, kameralna biblioteka z ciekawym księgozbiorem daje przestrzeń do miłego spędzania czasu - można rozsiąść się w jednym z foteli czy na miękkim parapecie z poduszkami.

Dla najmłodszych jest mały kącik dziecięcy z mnóstwem książek, grami i zabawkami.

Dygresję codziennie odwiedza wielu czytelników. Odbywają się tu także popołudniowe warsztaty, które w ubiegłym roku przyciągnęły ponad 1000 osób!

W Bibliotece na Pięknej można zaszyć się między licznymi regałami - ich księgozbiór naprawdę robi wrażenie, można wybierać wśród 24000 książek!

Filia będzie niebawem obchodzić swoje 60. urodziny! Od lat ma swoich stałych czytelników i czytelniczki.

W ostatnim czasie zawiązała się tam seniorska grupa teatralna i już w nadchodzącym tygodniu wystawią swoje przedstawienie.  Dla młodszych gości biblioteki jest statek, można podryfować na nim z książką lub poszaleć za sterem!

Biblioteka na Radogoszczu,  filia na Motylowej oprócz dużego wyboru książek oferuje spotkania autorskie i o historii Łodzi. Tu także działa grupa poetycka Motyl. We współpracy z innymi filiami realizowane są projekty ekologiczne i literackie oraz konkursy.

Filia nr 16 to bardzo przyjazne miejsce - również dla zwierząt! Bibliotekarki znają imiona czworonogów, którzy odwiedzają bibliotekę i zawsze mają dla nich jakiś smaczek!

Ciekawostka - żaden z zegarów w tej filii nie pokazuje właściwej godziny, bo... szczęśliwi czasu nie liczą!

Latem filia 19,  Biblioteka Na Kwadracie, wraz z zaprzyjaźnionym Domem Kultury organizują piknik. Kto powiedział, że biblioteki działają tylko wśród regałów?

Tutaj też miłośniczki i miłośnicy robienia na drutach spotykają się, żeby wspólnie dziergać.

W ubiegłym roku odbyło się wiele ciekawych warsztatów, w tym cykl warsztatów z twórczego pisania z autorką książek - Dorotą Mularczyk!

Na łódzkich Stokach w spokojnej okolicy przy Parku im. M. Zaruskiego działa Biblioteka na Skalnej. Jest to jedyna biblioteka w tej okolicy.

Filia nr 59 podzielona jest na dwie części - dla dorosłych i dla dzieci, a obie wypełnione są mnóstwem książek.

Na szczególną uwagę zasługuje kącik dla najmłodszych, gdzie raz w tygodniu odbywa się Klub Malucha, czyli warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci.

Tutaj możesz zwiedzić Giewont, nie będąc w górach!