TOUR PO BIBLIOTEKACH #2

16/03/2023

Przedstawiamy kolejne filie w ramach naszego TOURu PO BIBLIOTEKACH. Liczymy, że i Wy zaglądacie do nich nie tylko wirtualnie. 

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

 

Biblioteka Inspiracja cieszy się dużą popularnością i jest często odwiedzanym miejscem na Chojnach.

W tej filii znajdziecie długi labirynt regałów pełnych książek, a do tego osobną dużą część dla dzieci - z książkami, grami i zabawkami.

W Inspiracji odbywają się cykliczne warsztaty dla seniorów „Akademia Wymiany Umiejętności", gdzie grupa uczestników może się spotykać i dzielić się wzajemnie swoimi pasjami i doświadczeniami.

Spora przestrzeń biblioteki umożliwia również organizację wystaw malarskich.

 

 

Filia nr 56, na ul. Sacharowa charakteryzuje się jasną, przestronną salą pełną książek. Znajdzie się też miejsce, aby usiąść - pod dużymi oknami lub przy długim stole w czytelni, a dla dzieci jest przestrzeń w specjalnie przygotowanym kąciku.

Działa tutaj Akademia 50+, w ramach której odbywają się liczne warsztaty oraz spotkania.

W filii 56 można spotkać wolontariuszy międzynarodowych, a także lokalną młodzież, która zgłasza się do pomocy w bibliotece.

 

 

Na Bałutach przy ul. Łagiewnickiej działa Filia nr 2. Biblioteka z dużą przestrzenią i rzędami regałów. Na czytelników czeka szeroki wybór książek, gier i audiobooków.

Dla dzieci jest osobna sala z poduszkami, grami, zabawkami i oczywiście - książkami! Jest to miejsce, w którym dzieci dobrze się bawią, a rodzice mogą spędzić miło czas na rozmowie.

W filii nr 2 dużo się dzieje! Przykładem na to są wygiBAJKI, czyli zajęcia dla dzieci z zabawami, warsztatami i wspólnym czytaniem. Dla dorosłych, między innymi - warsztaty o tematyce ekologicznej w ramach projektu Strefy Dobrego Klimatu.

 

 

Biblioteka na Zarzewie to bardzo przestronna biblioteka z wyraźnym podziałem na sekcje: dziecięcą, młodzieżową i dla dorosłych, a w każdej znajdziecie mnóstwo książek.

Filia 61 ma swoją zieloną strefę!  Duża przestrzeń z leżakami, pełna roślin, to idealne miejsce na odpoczynek z lekturą w ciepły dzień. W sezonie wiosenno-letnim organizowane są też tam różne wydarzenia.

Przedszkolaki mogą przyjść i poćwiczyć razem na specjalnych zajęciach WYGIBASÓW, czyli jodze na wesoło dla dzieci!

 

Filia nr 17 przy ul. Mackiewicza, to urokliwa, jasna biblioteka z ciekawym księgozbiorem, w której poczujesz domowy klimat.  Przytulny wystrój z kanapą, poduszkami i fotelami pozwoli spędzić miło czas.

Na odwiedzających czeka także duży wybór gier planszowych, które można wypożyczyć lub zagrać na miejscu.

Specjalnie dla dzieci został zakupiony Robot Photon z tabletem i matami do nauki kodowania - idealne połączenie nauki z zabawą.

Powrót