TOUR PO BIBLIOTEKACH #3

07/04/2023

Przed Wami kolejne filie naszego TOURu PO BIBLIOTEKACH.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Biblioteka z Kotem, czyli filia nr 25 przy ul. Wilieńskiej  to miłe miejsce spotkań czytelników. Można tutaj pograć w brydża, szachy czy planszówki.

Biblioteka oferuje duży wybór ciekawych książek. Regularnie odbywają się spotkania autorskie. Biblioteka miała kiedyś kociego lokatora? Stąd nie powinna nikogo dziwić jej nazwa.

Biblioteka na Wodnika filia nr 18 to kolejna na naszej trasie biblioteka z tradycjami. Znajdziecie tutaj bogaty księgozbiór z literaturą dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.

Od 9 lat działa tu Dyskusyjny Klub Książki. W lutym wystartowała jego młodzieżowa edycja. W 18tce gościli m.in. Sylwia Chutnik, Teresa Lipowska, Agnieszka Płoszaj, Grażyna Plebanek, Wojciech Chmielarz.

W przestronnej, ukwieconej przestrzeni biblioteki jest miejsce na liczne zajęcia
i warsztaty dla dzieci oraz spotkania dla dorosłych.

Realizowanych jest wiele projektów. Wspólnie z zaprzyjaźnioną filia nr 16 prowadzona jest akcja „Przedszkolak z Łodzi do biblioteki chodzi”.

Biblioteka na Bartoka choć na małej powierzchni działa bardzo prężnie. Jest jedną
z najczęściej odwiedzanych filii na Widzewie.

Dla swojej licznej rzeszy czytelników biblioteka dba o zakup nowości książkowych, których znajdziecie wiele na półkach . Dużą część księgozbioru stanowią książki dla dzieci i młodzieży.

Z dziećmi można wpaść na głośnie czytanie, wziąć udział w przedstawieniu teatrzyku kamishibai lub w  licznych konkursach czytelniczych.

Filia 78 Dla Dzieci posiada też swój kącik dla dorosłych. Wiadomo, dzieci też przyprowadzają dorosłych do biblioteki.

Jednak główny księgozbiór biblioteki to literatura dla dzieci i młodzieży.  I do nich właśnie filia kieruję swoją ofertę w postaci licznych warsztatów, spotkań i zajęć edukacyjnych.

W zasobach biblioteki obejrzeć można zabytkowe tabliczki ze znanymi postaciami
z bajek wręczone przez łódzki  SE-MA-FOR 50 lat temu na pamiątkę otwarcia biblioteki. Są one nadal ciekawostką dla dzieciaków.

Biblioteka Bliska, to jedna z niedawno otwartych po remoncie filii. Czekają tu na Was odświeżone, przestronne i przytulne wnętrza.

Znakiem rozpoznawczym biblioteki jest sala „Pełzaki”, jedyna, która zaprasza do siebie dzieci już od pierwszych tygodni życia.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór. Dla dzieci i młodzieży znajduje się on w oddzielnej przyjaznej i kolorowej sali. Atrakcją jest również duża kolekcja gier planszowych. Odbywają się tutaj sąsiedzkie rozgrywki planszówkowe.

BLISKA jest bliska mieszkańcom. Liczne wydarzenia, warsztaty, spotkania i zajęcia organizowane są tutaj dla wszystkich, niezależnie od wieku. W ten sposób biblioteka integruje lokalną społeczność osiedla Janów (i nie tylko), pomaga zawierać nowe znajomości i zacieśniać sąsiedzkie kontakty. A wszystko to może dziać się przy dobrej kawie, której można się tutaj napić.