TOUR PO BIBLIOTEKACH #4

04/05/2023

Nasz Tour po bibliotekach trwa. Odwiedziliśmy już wiele bibliotek i wiemy, że cykl cieszy się popularnością. Przed Wami prezentacja kolejnych kilku filii.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Filia nr 10, przy ul. 11 Listopada oferuje swoim czytelnikom coś dla ducha, coś dla ciała i coś dla umysłu!

W ramach Strefy Aktywności Sąsiedzkiej odbywają się tutaj zajęcia fitness. Miłośnicy bardziej stacjonarnych sportów, prowadzą zacięte potyczki w brydża. Regularnie odbywają się też rozgrywki planszówkowe.

Lubiący rozważania intelektualne o przyszłości cywilizacji  powinni zajrzeć na cykl spotkań Cywilizacja Okiem Krytyka, organizowany wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Transhumanistycznym.

Czytelnicy spotykają się w Dyskusyjnym Klubie Książki, a dla dzieciaków biblioteka organizuje liczne warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

Filia nr 37, przy ul. Sienkiewicza niewielka, piętrowa filia z charakterystycznym czerwonym wnętrzem, to miejsce często i chętnie odwiedzane przez naszych czytelników.

Prężnie działa tutaj Klub Seniora, w ramach którego można wziąć udział w licznych imprezach, wycieczkach czy spotkaniach autorskich. Podczas otwarcia Senioraliów filia dowodzi naszym punktem bibliotecznym.

Dużo wydarzeń organizowanych jest wraz ze Strefą Aktywności Sąsiedzkiej! W bibliotece często są organizowane przeróżne koncerty, warsztaty tematyczne, pikniki.

Biblioteka czynna całą dobę? Zapraszamy do Szuflandii!

Szuflandia to samoobsługowa wypożyczalnia całodobowa, która mieści się na rynku Manufaktury przy wejściu do kina. Każdy, kto ma ważną kartę biblioteczną, może wypożyczyć tam książkę, a nawet dwie.

Staramy się, aby były tam zawsze nowości z różnych gatunków, aby każdy mógł wybrać coś ciekawego dla siebie. Szuflandia jest całkowicie samoobsługową biblioteką, wystarczy, że przyłożysz fiszkę!

Biblioteka Słówka, wzięła swoja nazwę od książki Tadeusza Boya-Żeleńskiego "Słówka" (biblioteka mieści się przy ulicy imienia pisarza).

Przestronna, jasna biblioteka z ciekawym księgozbiorem. W części głównej można usiąść z książką w wygodnym fotelu, a dla dzieci i młodzieży jest przytulny pokój pełen książek i gier.

Filia 15 z  zaangażowaniem promuje swoją dzielnicę - w bibliotece organizowanych jest wiele wydarzeń, które przybliżają historię i charakter Bałut. Odwiedzając Słówka, na pewno zauważycie też bałuckie akcenty.

Dużo się tutaj dzieje! Biblioteka prowadzi klub filmowy Słówkowe Kino, w ramach którego spotykają się i dzieci, i dorośli. Dla kobiet organizowane są Spotkania z samą sobą oraz Krąg Kobiet - jest to bezpieczna przestrzeń, w której uczestniczki mogą porozmawiać, wyżyć się kreatywnie i zainspirować się nawzajem.

Biblioteka na Kozinach w swojej niewielkiej przestrzeni mieści aż ponad 11 tysięcy książek! Na czytelników czekają wygodne fotele i miękkie poduszki na parapetach, tak więc, planując wizytę w bibliotece, można zarezerwować sobie trochę więcej czasu.

W filii 21 znajdziecie głównie księgozbiór dla dorosłych, ale dla dzieci jest wydzielona przestrzeń, w której na pewno znajdą dużo książek i zabawek.