TOUR PO BIBLIOTEKACH #5

16/05/2023

Prezentujemy kolejnych pięć filii Biblioteki Miejskiej.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Filia nr 58 przy ul. Zakładowej leży „na szlaku” wędrówek mieszkańców osiedla, którzy przy okazji mogą załatwić w okolicy wiele swoich spraw. Można tutaj zajrzeć przy okazji spaceru z psem. Jest to miejsce bardzo przyjazne dla zwierzaków, na które zawsze czekają psie smaczki.

Czytelnicy nie pojawiają się tutaj tylko przy okazji zakupów… Zaglądają tu ze względu na zajęcie, warsztaty i spotkania dla młodszych i starszych.  Organizowane są spacery i wycieczki po Łodzi pod okiem tutejszego bibliotekarza-przewodnika.

Biblioteka Reymonta to filia ze sporym księgozbiorem i jeszcze większą grupą czytelników bardzo zaangażowaną w życie biblioteki.

Co czwartek licznie przychodzą na tzw. herbatki u Reymonta, w ramach których odbywają się spotkania autorskie. W bibliotece gościły m.in.: Anna Stryjewska, Katarzyna Grabowska,  Katarzyna Kielecka, Joanna Zając, Iza Maciejewska, Wanda Siubiela.

Oprócz spotkań organizowane są tu warsztaty rysowania, malowania, wystawy malarskie.  Większość zajęć i spotkań skierowana jest do dorosłych czytelników ale filia ma też odrębną dużą salę z księgozbiorem dla dzieci i młodzieży

Biblioteka Rozgrywka oferuje wiele różnych wydarzeń, takich jak: konwersacje językowe, warsztaty relaksacyjne czy sensorykę dla malucha. Można skorzystać z gier planszowych, których jest naprawdę dużo, czy spróbować swoich sił na automacie ARCADE, który przeniesie Was do lat 90.!

Znajdziecie tutaj bogatą kolekcję komiksów i powieści graficznych z dużą ilością białych kruków.

Warto też wspomnieć o ogródku Rozgrywki. Jest to idealne miejsce na chwilę wytchnienia i relaksu, latem można wypocząć na hamakach. W Pełnych Skrzyniach zasiane są różne warzywa, owoce oraz zioła.

Filia 69 przy ul. Bednarskiej - miejsce przytulne i przyjazne dzięki swojej jasnej przestrzeni czy wygodnym fotelom. Znajdziemy tu zarówno klasykę literatury, jak i najnowsze bestsellery.

Na jednej ze ścian widzimy łódzki akcent namalowany przez  studentkę ASP, przedstawiający nasze miasto oraz jego znane punkty.

Biblioteka oferuje wiele zajęć dla dzieci. Najmłodsi czytelnicy mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz lekcjach czytania oraz oczywiście korzystać z dużego wyboru książek dla dzieci.

Biblioteka Otwarta niedawno świętowała swoje 5.urodziny!  To miejsce, w którym można skorzystać z ogromnej bazy książek, ale nie tylko. Filia ta oferuje wiele atrakcji i wydarzeń, które przyciągają ludzi z różnych środowisk i zainteresowań.

W ramach projektu "Biblioteka Emocji", utworzono specjalną przestrzeń, która wzbudza wiele… emocji. Tutaj możecie wybrać książkę odpowiadającą waszym uczuciom. Odbył się szereg warsztatów biblioterapeutycznych.

Zrealizowane zostały 2 edycje projektu Otwarta Miga, włączające osoby niesłyszące w wydarzenia biblioteczne, a część zespołu stale podnosi swoje kompetencje w PJM.

Biblioteka Otwarta ma również osobną część dla dzieci. Oddzielne pomieszczenia na warsztaty oraz naukę są dostępne dla wszystkich, którzy potrzebują cichego miejsca do pracy lub chcą skorzystać z dostępnych w bibliotece zasobów edukacyjnych.