TOUR PO BIBLIOTEKACH #6

26/05/2023

Minęliśmy półmetek naszego cyklu... ale jeszcze trochę przed nami!

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Biblioteka TRAF w maju świętuje swoje pierwsze urodziny po remoncie. Przez ten rok dużo się działo!

Seria warsztatów TRAFione, to stały element oferty biblioteki, organizowane są  zajęcia o różnej tematyce dla każdej grupy wiekowej. W ramach projektu Międzynarodowej Strefy Aktywności Sąsiedzkiej, odbyły się pikniki, bal karnawałowy, kawiarenki językowe i wiele innych wydarzeń!

Na miłośników książek z dreszczykiem czeka specjalna sala w klimacie grozy, gdzie można poczuć atmosferę czytanej książki.

Dla najmłodszych czytelników, przygotowano pokój, w którym mogą odkrywać świat na pirackim statku.

Filia 23 przy ul. Perla mieści się na terenie zielonego, zabytkowego osiedla przedwojennego im. Józefa Montwiłła-Mireckiego. To miejsce, w którym można poczuć ducha historii, a jednocześnie korzystać z bogatej oferty literackiej.

Biblioteka działa od wielu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców okolicy. Odbyły się w niej liczne warsztaty, spotkania autorskie, a także wystawy i koncerty.

Od niedawna możemy podziwiać nowy szyld nawiązujący do twórczości słynnych mieszkańców Polesia.

Chciałbyś spędzić czas na przytulnym patio, w otoczeniu zieleni i kwiatów, z dobrą książką w ręku? W filii 72, przy ul. Kadłubka  możesz to zrobić. Przestrzeń z fotelami to idealne miejsce na relaks i odpoczynek po pracy lub nauce.

W bibliotece organizowane są różnorodne wydarzenia. Dla rodziców z dziećmi odbywają się cykliczne warsztaty rodzinne o różnej tematyce!

Dla czytelników i czytelniczek dostępne są oddzielne wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci oraz szeroki wybór książek dla każdego.

W filii 9 przy ul. Chryzantem znajdziecie ciekawy i różnorodny księgozbiór.

Między innymi wyjątkową Genderteczkę - biblioteczkę z literaturą z zakresu gender studies. Jest to idealne miejsce dla osób zainteresowanych tematyką równości płci i kultury queer.

Lokalizacja biblioteki w okolicy największego w Europie cmentarza żydowskiego oraz dawnego Obozu przy Przemysłowej sprawia, że temat ten jest obecny w filii w postaci różnych wydarzeń, spacerów czy wystaw. Znajdziecie tu także duży wybór książek dotyczących tego zagadnienia.

Filia 53 przy ul. Jurczyńskiego to jedna z filii na Widzewie Wschodzie. Biblioteka lubiana i często odwiedzana przez swoich czytelników.

To miejsce tętniące życiem. Organizowane są wydarzenia dla każdej grupy wiekowej, takie jak spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, dla seniorów zajęcia z obsługi komputera, program dla przedszkoli i szkół.

We współpracy ze Strażą Miejską odbywają się spotkania dla seniorów z samoobrony, bezpieczeństwa cyfrowego czy pierwszej pomocy.

Biblioteka w swojej ofercie ma duży i ciekawy wybór książek. Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz spory zbiór książeczek dla maluszków.