Pełzaki w bibliotece

14/01/2019 - 10/05/2019

Projekt "Pełzaki w bibliotece" został realizowany w BMwŁ w filii nr 52 przy ul. Ketlinga 21 w Łodzi, w ramach konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” oraz wsparcia finansowego Projektu kwotą 26937,90 zł.

Dzięki wsparciu Fundacji BGK w ramach Konkursu „Moja Mała Ojczyzna” utworzyliśmy przestrzeń przygotowaną specjalnie na potrzeby najmłodszych dzieci. Mogą w niej łączyć zabawę z aktywnościami stymulującymi ich rozwój, równocześnie w naturalny
i pozbawiony zbędnego dydaktyzmu sposób oswajając się z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. Stworzyliśmy ku temu dogodne warunki, wyposażając „Pełzaki” m.in.
w zabawki edukacyjne – maty sensoryczne, tablice manipulacyjne i książki dotykowe
i przygotowując specjalny program zajęć.

Staraliśmy się odpowiedzieć również na potrzeby lokalnej społeczności. Dlatego zadbaliśmy także o potrzeby opiekunów dzieci – dla nich zorganizowaliśmy strefę wypoczynku
z fotelami i podręcznym zbiorem czasopism. Stworzyliśmy miejsce, w którym opiekunowie najmłodszych dzieci – rodzice, dziadkowie i rodzina – mogą odpocząć, zrelaksować się, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości i budować międzypokoleniowe więzi.

Powrót