Inicjatywa oddolna w Gdańskiej

05/11/2021

Wiemy, że macie dużo dobrych pomysłów!
Przypominamy, że nasze biblioteki są miejscem, do którego możecie przyjść z własnym konceptem, który – z pomocą know-how naszych kreatywnych Bibliotekarek i Bibliotekarzy – można zrealizować.

W Bibliotece Gdańskiej powstała Inicjatywa Lokalna „Spotkajmy się… w bibliotece”, stworzona przez nieformalną grupę osób, których drogi skrzyżowały się w tej filii.
Czytelniczki dostrzegły potencjał miejsca pod kątem integracji i aktywizacji lokalnej społeczności i zgłosiły się po fundusze do Urzędu Miasta. Ania Kowal, kierowniczka biblioteki, wsparła dziewczyny w przygotowaniu wniosku na szereg fantastycznych bezpłatnych wydarzeń, planowanych na listopad i grudzień br. Inicjatorki będą na każdym etapie wspierać realizację projektu oraz wniosą swój wkład organizując w bibliotece cykliczne rozgrywki planszówek, stały punkt wymiany roślin, pchli targ, który będzie odbywał się w wybrane soboty dwóch ostatnich miesięcy roku, podczas którego będzie można wymieniać się różnymi dobrami (przede wszystkim zabawkami i ubrankami dla dzieci). Inicjatorki zapewnią również materiały niezbędne do warsztatów tworzenia lasu w słoiku oraz będą wspierać organizacyjnie przebieg pozostałych wydarzeń. Projekt zwieńczy składkowe spotkanie świąteczne, które odbędzie się w drugiej połowie grudnia, podczas którego podsumujemy projekt oraz będziemy planować przyszłoroczne wspólne działania. W ramach inicjatywy w pierwszym tygodniu listopada Biblioteka Gdańska zaproponuje  Wam m.in.:

• 06.11.2021 godz.9:00 warsztaty mindfulness
  • 06.11.2021 godz. 10:00 „Gordonki” zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0,5-2 lata.
  • 10.11.2021 godz. 20:00 joga z Hello Yoga

Kolejne wydarzenia i terminy znajdziecie na FB @Biblioteka Gdańska oraz na naszej stronie www.biblioteka.lodz.pl.