Piknik na Wschodniej

Filia Nr 40

Biblioteka ODYSEJA ul. Wschodnia 42

Kategoria: inne

Serdecznie zapraszamy sąsiadów oraz wszystkich mieszkańców i mieszkanki Łodzi na piknik w Bibliotece Odyseja! Przygotowaliśmy dla Was warsztaty, poczęstunek, miłą atmosferę, super zabawę, a wisienką na torcie piknikowym będzie koncert muzyki afrykańskiej zespołu Folk'n'Roll

Szczegółowy harmonogram imprezy:

• 15:30-16:30
    Eko warsztaty dla dzieci (9-12 lat)
    Warsztaty poprzedzi krótki spektakl teatrzyku Kamishibai poświęcony tematyce wody. W dalszej spróbujemy zdefiniować „Ile wody ma Twój obiad?” i czy to dużo, czy mało. Spektakl, krótkie doświadczenia z wodą w roli głównej, burza mózgów a nawet matematyczne obrachunki – wszystko to i wiele więcej czeka na uczestniczki i uczestników tego warsztatu.
  • 15:30-16:30
    Zapełniamy skrzynkę marzeń
    Porozmawiamy o tym co chcielibyście zmienić lub zrobić w swojej okolicy. Być może brakuje Wam ławki na podwórku? Chcielibyście zorganizować huśtawkę dla najmłodszych lub posadzić trochę zieleni? Opowiemy o tym jak takie rzeczy zorganizować.
  • 16:30-18:00
    Animacje dla dzieci (gry i zabawy)
  • 17:00-17:45
    Rodzinne warsztaty gry na bębnach afrykańskich z Folk’n’Roll – grupa 1
  • 18:00-18:45
    Rodzinne warsztaty gry na bębnach afrykańskich z Folk’n’Roll – grupa 2
    Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy gry na bębnach djembe, uczą się wydobywać dźwięki w poprawny technicznie sposób, poznają tradycyjne rytmy pochodzące z Afryki Zachodniej. Dodatkowo wprowadzamy proste ćwiczenia wzmacniające poczucie rytmu, z wykorzystaniem głosu i własnego ciała (perkusja na ciele).
  • 19:00 Koncert muzyki afrykańskiej zespołu Folk’n’Roll. Będą bębny i śpiew

Piknik odbędzie się na podwórku Biblioteki Odyseja, ul. Wschodnia 42. Wstęp wolny!